Powiatowy Urząd Pracy
w Nakle nad Notecią
ul. Dąbrowskiego 46

  • Rynek w Nakle
  • Kanał bydgoski
  • stara Noteć
  • przystań wodna
  • LO w Nakle
Powiatowy Urząd Pracy
w Nakle nad Notecią
ul. Dąbrowskiego 46

Ułatwiania dostępności

Wybierz język

Polski

Odnośniki

Kontakt

ul. Dąbrowskiego 46
89-100 Nakło nad Notecią
REGON 092512748, NIP 5581569039
tel. 52 386 76 10
fax: 52 386 76 13
e-mail: tona@praca.gov.pl

Nawigacja

Treść strony

ZATRUDNIENIE OBYWATELI REPUBLIKI ARMENII, REPUBLIKI BIAŁORUŚ, REPUBLIKI GRUZJI, REPUBLIKI MOŁDOWY, FEDERACJI ROSYJSKIEJ I UKRAINY

Zgodnie z obowiązującymi przepisami istnieje możliwość wykonywania pracy przez obywateli Republiki Armenii, Republiki Białoruś, Republiki Gruzji, Republiki Mołdowy, Federacji Rosyjskiej lub Ukrainy bez zezwolenia na pracę w okresie do sześciu miesięcy w ciągu kolejnych dwunastu miesięcy (licząc od daty pierwszego wjazdu do Polski), pod warunkiem posiadania przez nich oświadczenia polskiego  pracodawcy o zamiarze powierzenia wykonywania pracy.

Oświadczenie jest rejestrowane w powiatowym urzędzie pracy (właściwym ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę pracodawcy) w celu przedłożenia przez cudzoziemca ubiegającego się o wydanie wymaganej wizy w polskiej placówce dyplomatyczno-konsularnej w miejscu stałego zamieszkania.

OŚWIADCZENIE PRACODAWCY O ZAMIARZE POWIERZENIA WYKONYWANIA PRACY

Warunkiem wykonywania legalnej pracy  jest posiadanie wizy w celu wykonywania pracy.

Podmiot składający oświadczenie powinien okazać dokumenty potwierdzające prowadzenie działalności gospodarczej lub działalności rolniczej. Osoba fizyczna przedstawia ponadto dowód tożsamości

Ww. oświadczenie powinno być złożone do PUP wraz z pouczeniem. Oryginał pracodawca powinien przekazać cudzoziemcowi. Oświadczenia powinny być wypełniane kompletnie i czytelnie, najlepiej pismem drukowanym.

Nowe formy aktywizacji

Newsletter

Świeże informacje na bieżąco.

Stopka strony

Powiatowy Urząd Pracy w Nakle nad Notecią ul. Dąbrowskiego 46

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.